Zapraszamy na warsztaty

Wychodząc naprzeciw małym i dużym oczekiwaniom przygotowaliśmy dla Was ofertę odpłatnych warsztatów.

Oferujemy dwa rodzaje zajęć:

  1. Remiks. Krytyczna i twórcza lektura książek dla dzieci

Czy podczas lektury książek dla dzieci, nie godziliście się z opowiedzianą historią, językiem przekazu, ze sposobem przedstawienia świata? A może nie podobały się Wam zaproponowane przez ilustratorów rysunki? Podczas naszego spotkania przeprowadzimy twórcze interwencje, które będą odpowiedzią na te i inne usterki w domowych lekturach 🙂

Pomysł na warsztat powstał podczas projektu „Książki dla dzieci – remix. Wirtualna wystawa” nagrodzonego w 2020 roku stypendium MKiDN. Patronat nad projektem objęły Barbarzyńca – Pismo antropologiczne, childhoods uw – Interdyscyplinarnych Zespół Badań nad Dzieciństwem UW, Magazyn Kontakt oraz Wolne Lektury.

2. Kolaż czyli nowa opowieść ze starej gazety

Wyobraź sobie, że to, co widzisz przed sobą, łapiesz w dłonie, potrząsasz i rozsypujesz uzyskując nową rzeczywistość. Taką oto zabawą jest kolaż, który wykonacie podczas zajęć 🙂

Na tych warsztatach pokażemy jak w prosty sposób stworzyć ciekawą i atrakcyjną wizualnie opowieść. Za pomocą starych czasopism, nożyczek i kleju stworzymy rozmaite postacie i światy, wniesiemy trochę żartu i zadziwienia nie tylko w świat dziecka, ale i dorosłych. W ramach warsztatów dowiemy się także o historii kolażu, poznamy inspirujące prace klasyków gatunku.

Szczegóły techniczne:

W sprawie warsztatów prosimy pisać na nasz adres: bebegu.knicha@gmail.com lub kontaktować się osobiście. Poniżej podajemy ogólne zasady:

  • uważamy, że każdy umie rysować i ma talent, wystarczy tylko użyć wyobraźni,
  • warsztaty prowadzimy online lub jeżeli zostaną spełnione wymogi sanitarne na żywo,
  • standardowa długość zajęć to półtorej godziny,
  • termin warsztatów do ustalenia,
  • ze względu na warsztatowy charakter zajęć zdecydowanie wolimy mniejsze grupy,
  • zajęcia są odpłatne, koszt to 300 pln (jest to cena do negocjacji, do każdego zgłoszenia podchodzimy indywidualnie),

Zapraszamy grupy formalne i nieformalne, kluby, domy kultury, przedszkola i szkoły, urodzinowych solenizantów i osoby organizujące imprezy plenerowe.

O nas:

Jesteśmy rodzicami Guty i Gai, z którymi spędzamy wiele radosnych godzin na zabawie i poznawaniu świata. Wspólnie z córkami rysujemy, gramy, improwizujemy, podróżujemy. Pewną część tego udaje nam się dokumentować na naszym blogu: bebegu.com.

Posiadamy spore doświadczenie jako edukatorzy. Zosia, od kilkunastu lat pracuje jako edukatorka w muzeum Polin, Jacek od wielu lat, w ramach współpracy z Pracownią Etnograficzną jeździ po Polsce prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży. Za działania artystyczne i animacyjne, w 2016 roku został nagrodzony stypendium MKiDN.

Z wykształcenia jesteśmy badaczami kultury: kulturoznawczynią i fotografującym etnografem. Pozwala nam to umieścić nasze twórcze działania w szerszym kontekście społecznym i kulturowym.

Zapraszamy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s